Działalność świetlicy ma na celu integrację środowiska lokalnego, inicjowanie aktywności mieszkańców działających na rzecz wsi, prowadzenie działalności kulturalnej, oświatowej i sportowej oraz działalności statutowej Sołectwa. Świetlica jest miejscem spotkań mieszkańców wsi.
Zarządzającym świetlicami wiejskimi na terenie gminy Nowy Tomyśl jest Przedsiębiorstwo Usługowe Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Nowym Tomyślu, Spółka z o.o. ul. Komunalna 2.
W celu wynajęcia świetlicy należy:
Wynająć świetlicę może tylko osoba pełnoletnia
Przy każdorazowym przekazaniu świetlicy (udostępnieniu lub najmie) gospodarz świetlicy oraz osoba na rzecz której następuje przekazanie, sprawdzają stan pomieszczeń, urządzeń i wyposażenia. Z przekazania i odbioru spisują protokół zdawczo – odbiorczy (Załącznik Nr 5 do Zarządzenia).
Wszelkich informacji można uzyskać w Przedsiębiorstwie Usługowym Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Nowym Tomyślu, Spółka z o.o. ul. Komunalna 2 pod nr tel. 061 44 22 391, lub bezpośrednio u gospodarza świetlicy.